نرم افزار

بازدید مقامات دولت چین از jack

6شهریور 1397
خلاصه

بازدید مقامات دولت چین از jack

در صبح روز 28 سپتامبر2018  لحظه ای تاریخی برای شرکت جک بود ونیز آن زمان هیجان انگیزی برای 7000 نفر از کارمندان شرکت جک بود. نخست وزیر لی ککیانگ شخصا از کارخانه جک بازدید به عمل اوردند.

1.

 جک متمرکز بر کسب و کار اصلی خود بود که توسط نخست وزیر لی نیز تایید گردید:

" این بسیار قدرتمند و بسیار سخت است."

هنگامی که نخست وزیر لی از اتوبوس پیاده شدند ایشان به طبقه دوم که نمایشگاه محصولات MAICA  رفتند. و همچنین درون آسانسور عکس هایی از کارخانه مد کلاسیک در اردن وجود داشت که این موضوع حس علاقه مندی ایشان را برانگیخت.

نخست وزیر لی پس از خروج از آسانسور، از آقای رووان جیشیانگ، بنیان گذار شرکت جک سوالاتی درباره ی تجارت بین الملل و وضعیت صادرات شرکت جک پرسیدند و همچنین آقای رووان جیشیانگ سوالات ایشان را یک به یک پاسخ دادند.

 در مقابل نمایشگاه محصولات MAICA صفحه ای وجود داشت که بروی آن آقای رووان، پاور پوینت 6 صفحه ای را که شامل سرمایه گذاریها در باب تحقیق و توسعه ، ادغام ها و خرید های بین المللی، گروههای صنعتی،هوش مصنوعی تولیدات صنعتی و برنامه ریزی برای صنعت تولید هوشمند با بالاترین سطح در هزار هکتار، به عنوان گزارش وضعیت توسعه شرکت جک، برای ارائه به نخست وزیر لی آماده کرده بودند.

رووان جیشیانگ همچنین عنوان کردند که "Zhejiang Taizhou زادگاه اقتصاد خصوصی چین است."

23 سال پیش، شرکت جک از یک کارگاه کارآفرین با دوازده نفر پرسنل در کشور شروع به کار کرد که در حال حاضر این تعداد به بیش از 7000 نفردر سراسر دنیا رسیده است.

و این بود خلاصه ای از اقتصاد خصوصی Tizhou  تحت سیاست بهسازی ، بازسازی و بازگشایی.

همچنین رووان جیشیانگ به نخست وزیر اطلاع دادند که  Tizhou در حال ساختن پیشرفته ترین پایگاه 100 میلیونی در زمینه صنعت دوخت در جهان هستند که در اولین مرحله جک ، برنامه ریزی برای صنعت تولید هوشمند با بالاترین سطح در 1000 متر را پایه گذاری کرده،طبق تصمیم کمیته استانی و دولت اجرایی استانی ، "حداکثر یک اجرا" در اصلاح، و طبق تصمیم کمیته شهرداری Tizhou و دولت اجرایی شهرداری "خدمات پنج خرد " و "سبک مادر" ،که از تاسیس این پروژه تا ساخت و ساز آن 30 روز زمان برده است. که از این بابت آقای  رووان جینگشیانگ از صمیم قلب، قدر دانی کردند.

 در صنعت ، جک ، در رتبه اول جهان به مدت 8 سال متمادی قرار دارد ، در درآمد حاصل از صادرات ، 9 سال متوالی و بطور جامع 4 سال متوالی در رتبه اول قرار دارد. همچنین منجر به توسعه بیش از 500 شرکت دوخت و همچنین  حمایت از گروههای سرمایه گذاری شده است. که این موضوع توسط نخست وزیر لی نیز تایید شده است.

رووان جینگشیانگ همچنین عنوان کردند که "از زمان توسعه جک اوفقط بر صنعت دوخت متمرکز بوده است و هرگز خود را در صنایع دیگر مانند امور مالی ومستغلات درگیر نکرده است"و نخست وزیر لی این موضوع را مورد ستایش قرار داده و عنوان کردند که "این موضوع کاملا مشخص بسیار دشوار است."

ایشان همچنین با کنجکاوی سوالی را مطرح کردند با این عنوان که : "در چند سال گذشته مردمانی که در امور مالی و مستغلات دست داشته اند پول زیادی را بدست اورده اند شما هیچگاه وسوسه این موضوع نشدید؟"

و نخست وزیر لی همچنین پرسیدند:" ایا بانک به شما دسترسی پیدا کرده است؟"

اقای رووان پاسخ دادند" که بانک مارا برای سپرده کردن پولمان خواستند  نه پرداخت وام."

همچنین نخست وزیر لی اضافه کردند" اگر هسته تکنولوژی ها مانند کنترل کننده ها و قطعات الکتریکی توسط جک انجام می شدند ، و جک توسط این تسلط میتوانست از ریسکهای تجارت در امان خواهد بود."

2.

تجهیزات هوشمند نخست وزیر لی را خیلی علاقه مند کرد به:

"تکنولوژی ماشین های دوخت این چنینی اصلاح شده اند."

بعد شنیدن گفته ها و توضیحات اقای رووان، نخست وزیر لی به داخل نمایشگاه رفتند، جایی که دستآوردهای محصولات شرکت جک، مانند تجهیزات هوشمند شرکت ایتالیایی MAICA   و شرکت V.B.MAC نشان داده شده است و جک بصورت کاملا مستقل تجهیزات هوشمند خود  را توسعه داده است.

نخست وزیر لی خیلی علاقه مند به این تجهیزات دوخت هوشمند شدند . و ایشان گفتند که "جنس پارچه ها نرم است ولی همانند فولاد، آسان نیست. "

"در حال حاضر طراحی این دستگاه های هوا ،سنسور و کنترل کننده های کامپیوتری خیلی پیشرفته هستند و همچنین طراحی نصب آنها بسیار هوشمندانه است." نخست وزیر لی همچنین اظهار داشتند که "این طراحی در عرصه های دیگر صنعت نیزمیتواند کارآمد باشد ."

بعد از ترک نمایشگاه نخست وزیر لی وارد کارگاه مونتاژ ماشین های راسته دوز شدند. در این کارگاه، نخست وزیر لی از ماشین جک A5 که یک ماشین با دوخت توسعه یافته مستقل به همراه نخ قطع کن خودکار است ، بعد از دیدن نمونه از دوخت پارچه بدون دنباله نخ، ایشان حیرت زده بودند و گفتند که "این ماشین دوخت اصلاح شده، خیلی محکم و دارای کیفیت خوبی است و توانسته است مشکل کیفیت لباس های دوخته شده را خیلی خوب حل کند."

3.

نخست وزیر لی به خط تولید در مقابل کارگران نیز اهمیت داده و با آنها بسیار دوستانه صحبت میکردند.

جک بزرگترین شرکت تولید کننده تجهیزات دوخت در جهان و بزرگترین تولید کننده ماشین الات دوخت در جهان است و در سال 2017 چرخه ی تولیدات این شرکت به 1.42 میلیون دستگاه رسید..

در کارگاه مونتاژ چرخ های راسته دوز و سر دوز نخست وزیر لی مشاهده کردند که کارگاه بسیار مرتب است و بیش از 900 کارگر در درون خطهای تولید کار میکنند.

زمانی که نخست وزیر به قسمت آزمایش و تست دستگاه ها رسیدند ایشان ایستاده و با یکی از کارگران آن بخش به اسم وانگ پنگ ، صحبت کردند .و جزئیاتی را پرسیدند : "چند سال است که در این شرکت کار میکنی؟درآمد ماهیانه شما چقدر است؟آیا مکانی رایگان برای شما فراهم شده؟آیا کرایه شما برای خانه گران است؟اصالت شما برای چ شهری است و خانه شما کجاست؟" و چیزهایی از این قبیل.

با توجه به نگرانی نخست وزیر لی درباره وانگ پنگ، وانگ پنگ خیلی هیجان زده بود و با دقت تمام به سوالات نخست وزیر جواب داد. او گفت که 8 سال است که برای این شرکت کار میکند و از وضعیت حال حاضرش بسیار راضی است و از زندگی و کاری که دارد خیلی خوشحال است.نخست وزیر لی به تمام جوابها گوش کرده و و مکرر سرشان را به نشانه تایید تکان میدادند.

در اینجا بیش از 4000 کارگر که شامل بیش از 3000 نفر بصورت قراردادی وجود دارد و میانگین درامد سالیانه کارمندان به 80.000 RMB  رسیده است. شرکت به طور مداوم دانش و حرفه کارمندان خود را گسترش میدهد ،و آنها را دلگرم و تشویق میکند که  حرفه و هنر خود را رو به جلو ببرند و ارتقا بدهند،و در مهارت ها کاووش کرده و به آنها اجازه میدهد که کوشش بکنند برای زندگی بهتر وآبرومندانه.

4.

یکی از متخصصین برگشته ،باعث میشود که نخست وزیر لی سه بار برای پرسیدن سوال به عقب برگردد.

" بدست اوردن دکترای دانشگاه هدلبرگ کار آسانی نیست ."

 خارج از کارگاه نخست وزیر لی سفر خود به شرکت جک را به پایان میرساند و ایشان قبل از ترک کردن انجا با تمام کارمندان دست داده و ارتباط برفرار میکنند.

زمانی که نخست وزیر لی و دکتر هنگجی با همدیگر دست دادند.آقای رووان فرمودند "ایشان همان دکتر برگشته ما هستند". و نخست وزیر سریعا برگشته و پرسیدند از کدام کشور شما برگشته اید؟ چه مدت است که در خارج از کشور کار میکنید ؟ دکتر یو جواب دادند که در آلمان به مدت 27 سال کار کرده اند و حالا  به مدت 4 سال است که به چین برگشته اند.

بعد از مدتی نخست وزیر برگشته و پرسیدند:" در چ دانشگاهی؟ رشته شما چه بوده است؟"

دکتر یو مهندس ارشد شرکت جک هستند و سال 77 از دانشگاه نانکایی در رشته فیزیک فارغ التحصیل شده اند و بعد از ان به دانشگاه هدلبرگ رفته و رشته فیزیک را در مقطع دکتری در این دانشگاه گذراندن.

نخست وزیر،زمانی که شنیدند دکتر یو در دانشگاه هدلبرگ دانشجو بوده اند ،ایشان سریعا عنوان کردند که قبلا در این دانشگاه بوده اند و این دانشگاه در آلمان بسیار معروف است و همچنین ایشان پرسیدند:"چه مدت زمان طول کشید که دکتراشون را به پایان برسانند ،8 سال؟"و دکتر یو جواب دادند بعد 3.5 سال توانستند که دکترای خود را به پایان برسانند، نخست وزیر لی بسیار شگفت زده شده و گفتند "بسیار سریع توانسته اند این دوره را به پایان برسانند."دکتر یو پاسخ دادند:"ما بسیار سخت درس میخوانیم در آنجا".نخست وزیر لی بسیار زیاد از دکتر یو تقدیر کردند و عنوان کردند که بدست آوردن دکتری در دانشگاه هدلبرگ کار آسانی نیست.

5.

آینده توسعه مورد انتظار نخست وزیر لی : امیدوارم که در این بازار بتوانید ناوهواپیمابر بسازید.

 در ارتباط با کارمندان جک نخست وزیر لی گفتند که "توسعه جک در آینده است" که این باعث ایجاد امیدواری و و تشویق افراد و کارمندان جک میشود . نخست وزیر لی همچنین گفتند :"پتانسیل بازار کالاهای مصرفی روزانه بسیار بزرگ و بی حد و حصر است. مردم باید غذا بخورند ، لباس بپوشند و از کالاهای مصرفی استفاده کنند وعمدتا بخشی از لباس و استفاده از انها مربوط به صنعتی است که شما مشغول به آن هستید."

و در ادامه اقای رووان عنوان کردند:" یک ضرب المثل چینی میگوید که در میان لباس،غذا،محل اقامت و حمل و نقل لباس اولین چیز لباس و در برابر آن نیزغذا است"

نخست وزیر لی بعد از شنیدن این ضرب المثل لبخندی زده و اضافه کردند که "گفتار دیگه ای وجود دارد که گرسنگی پرورش دهنده نارضایتیست." هر دوی لباس و غذا بسیار مهم هستند و همچنین گفتند که ماشین های شما نه تنها لباس بلکه میتواند دکوراسین های مختلف و و اعمال آنها در هواپیما ، دکوراسیون خودرو دکوراسیون خانه و چیزهایی از این قبیل را میتوانید انجام دهید."

در همین حال ایشان عنوان کردند که "تولید ماشینهای دوخت یک صنعت سنتی است و امیدوارم شرکت جک نوآوری را ادامه دهد که در این صنعت سنتی درخشش جدیدی  بوجود آید در اینجا هیچ صنعتی قدیمی نیست و قدیمی، تنها یک مفهوم کلی است."

و ایشان شرکت جک را تشویق کرد به خلق یک شرایط جدید پیشرفت ، پیشرفت تکنولوژی و خلق قهرمان    نامرئی در صنعت، به همراه نوآوری و ارتقا کیفیت. 

نخست وزیر لی همچنین گفتند "صنعت ماشینهای دوخت خیلی تمرکز داشتند بر روی دوخت و سوزن ولی حالا این دستگاهها جایگزین دستگاههای  دستی  شده است." و او پرسید "آیا دستگاههای شما میتواند بسط پیدا کرده و بزرگتر شوند؟ آیا این میتواند اتفاق بیافتد؟ دستگاهی بزرگ میتوانند محصولات بزرگتری را تولید کند."

اقای یو در پاسخ به  ایشان گفتند:" ما در حال حاضر در حال ساخت آن هستیم" نخست وزیر لی تا حد زیادی استقبال کرده و و امیدواری زیادی را بعد از شنیدن این موضوع اظهار کردند. "امیدوارم در این بازار بتوانید ناوهواپیمابر بسازید."

در آخر نخست وزیر لی مطرح کردند که خواستار گرفتن عکسی دست جمعی با کل گروه شرکت جک هستند. وکارمندان جک از اینک در کنار و نزدیک نخست وزیر لی قرار گرفته اند، بسیار هیجان زده شدند .آنها نخست وزیر لی را احاطه کرده و لحظه ی فراموش نشدنی را ضبط کردند.

هرکس گفته است که آنها به عقب برخواهند گشت وعمیقا مطالعه خواهند کرد جوهره ی اصلی  حرفهای نخست وزیر لی را درک کرده است.

نخست وزیر لی و اقای رووان بعد گردش خود در جک باهم گفتار دوستانه ای را انجام دادند و همچنین نخست وزیر لی عنوان کردند که یک همایش برگزار خواهد کرد و به نظرات و پیشنهادات کار آفرینان در زمینه توسعه و اقتصاد واقعی گوش فرا خواهند داد که در این همایش برگزار شده 22 کار آفرین در این همایش شرکت خواهند داشت که آقای رووان یکی از انها خواهد بود.

در عصر روز 30 سپتامبر  2018 شرکت جک تمام افراد را برای خواندن سخنان نخست وزیر در استان Zhejiang فراخواندند. منشی آقای رووان در این مهمانی عنوان کردند که" این افتخار بزرگی است برای ما که نخست وزیر لی به استان ژجیانگ و شرکت جک امده اند و همچنین و تاییدیه ای  بر آن است که ما سالیان زیادی است به صنعت پیوسته ایم.و ما باید جوهره ی اصلی سخنان نخست وزیر را به اجرا در آوردیم. و این گونه میتوان کارآفرینی کرده و محصولات خوبی را بصورت مداوم و سلامت تولید کنیم."

نظرات